Kancelaria odszkodowawcza to podmiot zajmujący się dochodzeniem roszczeń w imieniu osób poszkodowanych. Radcy prawni przeprowadzają za pokrzywdzonego całe postępowanie związane z zadośćuczynieniem – ustalają zobowiązany do zapłaty podmiot, precyzują i zgłaszają roszczenia oraz przeprowadzają negocjację.
Czym zajmuje się kancelaria odszkodowawcza?
Kancelaria odszkodowawcza służy wiedzą merytoryczną oraz pomocą w celu zdobycia jak najwyższego odszkodowania. Dzięki ich działaniom poszkodowany ma pewność, że otrzymana przez niego rekompensata finansowa pokryje koszty potencjalnego leczenia bądź naprawy strat wyrządzonych na skutek czynników niezależnych. Doradcy z kancelarii odszkodowawczej dbają o interesy poszkodowanego i pilnują by uzyskał on wszystkie należne mu świadczenia.
Kiedy warto korzystać z usług kancelarii odszkodowawczej?
Usługi kancelarii są niezbędne w sytuacjach, gdy mamy do czynienia ze sprawami, w których występuje kilka rodzajów odszkodowań jednocześnie (np. odszkodowanie za śmierć i błąd medyczny). Dzięki specjalistycznej wiedzy oraz biegłości w poruszaniu się w przepisach prawa, radcy prawni są w stanie zapewnić pomoc na każdym etapie dochodzenia odszkodowawczego.
Z usług kancelarii odszkodowawczej należy korzystać, gdy:
- poszkodowany nie jest pewny o jaką wysokość i rodzaj odszkodowania powinien wnosić
- istnieją komplikacje bądź nieścisłości w relacji poszkodowanego z ubezpieczycielem
- poszkodowanemu zależy na kompleksowym i profesjonalnym zakończeniu procesu
- należy odwołać się od pierwotnej decyzji ubezpieczyciela
- z winy poszkodowanego popełniono błąd w oświadczeniu
- poszkodowanemu zależy na uniknięciu rozprawy sądowej.
Postępowanie, z którym Klient zwraca się do kancelarii odszkodowawczej nie może być uznane za przedawnione lub rozwiązane. Ponadto, jeśli poszkodowany zawarł ugodę z ubezpieczycielem bądź jest uznany za sprawcę zdarzenia, kancelaria zobowiązana jest do odmowy przyjęcia sprawy.
Jak wygląda proces dochodzenia odszkodowań w kancelarii odszkodowawczej?
W zależności od rodzaju sprawy, proces dochodzenia odszkodowań może mieć inny przebieg. Wszystko zależy od tego, czy poszkodowany planuje rozwiązać sprawę polubownie, przy pomocy mediacji, czy woli przenieść postępowanie na drogę sądową. W obu przypadkach pierwszym krokiem działania jest zgłoszenie odpowiednim instytucjom (organom ścigania bądź ubezpieczycielowi) wniosku dotyczącego poniesionej szkody. Po rozstrzygnięciu sprawy następuje jej zakończenie lub odwołanie od werdyktu.
Jeśli potrzebujesz konsultacji z doświadczonym radcą w sprawie uzyskania odszkodowania, kliknij tutaj.